بهترین آجیل ها و مغزیجات برای کودکان
بهترین آجیل های برای کودکان

کدام مغزیجات برای کودکان مفیدتر است؟

تغذیه سالم برای کودکان بسیار مهم است و مغزیجات یکی از بهترین منابع تغذیه‌ای برای کودکان هستند. مغزیجات شامل بادام، گردو، فندق، کاجو و پسته هستند. در ادامه بهترین مغزیجات برای کودکان را شرح می‌دهیم

۱- بادام: بادام یکی از بهترین منابع ویتامین E و پروتئین برای کودکان است و همچنین مواد معدنی مهمی مانند کلسیم و آهن را فراهم می کند. می توانید بادام را به صورت خام یا خرد شده به شیر یا مواد غذایی دیگری که به کودکتان می دهید اضافه کنید.

۲- فندق: فندق یکی از بهترین منابع پروتئین برای کودکان است و همچنین شامل ویتامین‌های E و B می باشد. فندق را می توان به صورت خام یا خرد شده به دسرها، کیک ها و مواد غذایی دیگری که به کودک می دهید، اضافه کرد.

۳- گردو: گردو بهترین منابع اسیدهای چرب ضروری و آنتی اکسیدان‌ها برای کودکان است. همچنین شامل ویتامین‌های B و E می باشد. گردو را می توان به صورت خام یا در پودر شده به مواد غذایی اضافه کرد.

۴- بادام زمینی: بادام زمینی شامل پروتئین، فیبر، ویتامین‌های B و E و مواد معدنی مانند منیزیم است. بادام زمینی را می توان به صورت خام یا پخته و بدون نمک به کودک داد.

۵- کاجو: کاجو یا بادام هندی بهترین منابع پروتئین، آهن و فسفر برای کودکان است و همچنین شامل ویتامین‌های B و E می باشد. کاجو را می توان به صورت خام یا خرد شده به دسرها، سس ها و مواد غذایی دیگری که به کودک می دهید، اضافه کرد.

۶- پسته: پسته بهترین منابع پروتئین، فیبر، ویتامین‌های B و E و مواد معدنی مانند فسفر و منیزیم برای کودکان است. پسته را می توان به صورت خام یا خرد شده به شیر یا مواد غذایی دیگری که به کودک می دهید، اضافه کرد.

بهترین آجیل ها و مغزیجات برای کودکان
بهترین مغزیجات و آجیل ها برای کودکان